АНАЛІЗ МЕТОДІВ ВИБОРУ ДИСЛОКАЦІЇ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ТЕРМІНАЛІВ

Автор(и)

  • Ширяєва Світлана Володимирівна Національний транспортний університет
  • Ісаєнко Володимир Леонідович Національний транспортний університет
  • Ісаєнко Галина Леонідівна Національний транспортний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2307-5376-2021-1-32-36

Ключові слова:

мультимодальні перевезення, мультимодальний термінал, дислокація, метод, вантаж

Анотація

Стаття присвячена аналізу методів вибору дислокації мультимодальних терміналів. Мультимодальні перевезення вантажів є однією з найважливіших складових транспортної концепції світового та національного значення, що сприяє ефективній взаємодії підприємств різних видів транспорту, при наданні якісних послуг сучасного формату, що дає змогу зменшити навантаження на навколишнє середовище. Мультимодальні перевезення, дозволяють доставити вантаж в будь яке місце призначення. 

Важливою складовою мультимодальних перевезень вантажів є мультимодальні термінали. Мультимодальні термінали використовується під час мультимодального перевезення для зміни видів транспорту, виконання операцій навантаження, розвантаження, зберігання вантажів. Їх ефективна робота відіграє значну роль в забезпеченні зростання обсягів міжнародних вантажних потоків та підвищення конкурентноздатності України на міжнародних ринках.

Недосконалий вибір дислокації мультимодального терміналу, може призвести до великих витрат і погіршення якості мультимодального перевезення вантажів, у зв’язку з цим, постає необхідність дослідження методів вибору  дислокації мультимодальних терміналів.

За результатами дослідження, встановлено, що найбільш широко використовуються такі методи вибору дислокації мультимодальних терміналів: повного перебору, «центру ваги», евристичні методи та методи багатовимірного аналізу. За методом повного перебору завдання оптимальної дислокації вирішується повним перебором і оцінкою всіх можливих варіантів дислокації мультимодальних терміналів. Метод «центру ваги» передбачає визначення дислокації одного терміналу, враховуючи тільки попит на продукцію, не беручи до уваги розміри поставок продукції постачальниками та їх місцезнаходження. Кластерний аналіз – це різновид методів багатовимірного аналізу, одним з напрямків використання якого є економічне обґрунтування умов формування транспортно-логістичного кластера в регіоні. На його базі може бути розміщений мультимодальний термінал. Евристичні методи, в основу яких покладено людський досвід та інтуїцію, ґрунтуються на правилі Парето, тобто на попередній відмові від великої кількості очевидно неприйнятних варіантів. Для проаналізованих методів наведені їх переваги і недоліки, які доцільно враховувати при виборі дислокації мультимодальних терміналів.

Біографії авторів

Ширяєва Світлана Володимирівна, Національний транспортний університет

к. т. н., доцент, професор кафедри транспортних технологій

Ісаєнко Володимир Леонідович, Національний транспортний університет

аспірант кафедри транспортних технологій

Ісаєнко Галина Леонідівна, Національний транспортний університет

к. фіз-мат. н., доцент, доцент кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 309

Опубліковано

2021-03-30

Як цитувати

[1]
С. В. Ширяєва, В. Л. Ісаєнко, і Г. Л. Ісаєнко, «АНАЛІЗ МЕТОДІВ ВИБОРУ ДИСЛОКАЦІЇ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ТЕРМІНАЛІВ», НаукПраці ВНТУ, вип. 1, Бер 2021.

Номер

Розділ

Машинобудування та транспорт

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.