КВАЛІМЕТРИЧНИЙ МЕТОД АНАЛІЗУ ЯКОСТІ ВІДГУКІВ «THE VALUE OF OPINION» ЯК ФУНДАМЕНТ СУЧАСНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Автор(и)

  • Кучерук Володимир Юрійович Вінницький національний технічний університет
  • Глушко Михайло Васильович Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2307-5376-2021-3-14-22

Ключові слова:

відгук, рекомендаційна система, колаборативна фільтрація, якість, кваліметрія, метрика

Анотація

В статті розглянуто актуальність теми кваліметричного методу аналізу відгуків. Оскільки в 2021 році спільно із ростом e-commerce сфери, де більшість покупок відбувається після аналізу відгуків покупцем, в яких часто використовуються рекомендаційні системи. Проаналізовано основні типи психологічних портретів покупців в інтернеті.

Проаналізовано основні типи рекомендаційних систем та детально розглянуті недоліки кожної з них. Сформована мета дослідження, яка полягає в покращенні якості та систематизації її параметрів аналізу відгуків для розробки рекомендаційних систем на підставі кваліметричного методу та засобу. Проведено наукове обґрунтування на основі кваліметричного підходу аналізу відгуків до алгоритму рекомендацій на основі “думки” користувача – “The Value of Opinion” та запровадження кваліметричного методу «Циклограма якості відгуків “The Value of Opinion”».

Сформована наукова задача, яка включає: систематизацію показників якості відгуків на підставі кваліметричного методу; розробку нових показників якості відгуків на підставі кваліметричного методу; можливість внесення показника “The Value of Opinion” в нову рекомендаційну систему колаборативної фільтрації, яка включає оцінку “думки” користувача.

Охарактеризовано доцільність використання кваліметричного методу оцінювання якості відгуків. Описана важливість аналізу відгуків про автомобілі. Розглянуті параметри кваліметрії та задачі, які ми ви-рішуємо за допомогою цих параметрів в циклограмі якості.

В цій науковій роботі розглянуто новий кваліметричний підхід до вимірювання якості відгуків як частини даних, на яких будуть базуватись алгоритми сучасних рекомендаційних систем.  Запропонована система оцінки якості відгуків у форматі «Циклограма якості відгуків “The Value of Opinion”» має набір із восьми показників якості відгуків про товар. Описано важливість дослідження для бізнес-задач. Сформовані висновки та фінальні заключення по науковій роботі.

Біографії авторів

Кучерук Володимир Юрійович, Вінницький національний технічний університет

д. т. н., професор, завідувач кафедри метрології та промислової автоматики, факультет комп’ютерних систем і автоматики

Глушко Михайло Васильович, Вінницький національний технічний університет

студент-аспірант кафедри метрології та промислової автоматики,  факультет комп’ютерних систем і автоматики

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 164

Опубліковано

2021-09-30

Як цитувати

[1]
В. Ю. Кучерук і М. В. Глушко, «КВАЛІМЕТРИЧНИЙ МЕТОД АНАЛІЗУ ЯКОСТІ ВІДГУКІВ ‘THE VALUE OF OPINION’ ЯК ФУНДАМЕНТ СУЧАСНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙНИХ СИСТЕМ», НаукПраці ВНТУ, вип. 3, Вер 2021.

Номер

Розділ

Застосування результатів досліджень

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.