ПОБУДОВА ЕФЕКТИВНИХ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ СХЕМ У MAPLE ПІД ЧАС РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ ВИЗНАЧЕННЯ ГРАНИЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗА УМОВ СКЛАДНОГО ДЕФОРМУВАННЯ

  • Володимир Маркусович Михалевич Вінницький національний технічний університет
  • Юрій Володимирович Добранюк Вінницький національний технічний університет
  • Олексій Володимирович Михалевич Вінницький національний технічний університет

Анотація

Розглянуто задачу визначення граничних деформацій за умов складного деформування, яке має місце на вільній бічній поверхні під час вісесиметричного осадження циліндричних зразків за різних умов тертя на торцях. Висвітлено ключові моменти цієї задачі. Показано, що застосування стандартних команд системи Maple для розв’язання розглядуваної задачі не є ефектиним з точки зору часових витрат на проведення обчислень. Проаналізовано різні підходи до побудови ефективних обчислювальних схем. Виявлено, що найефективнішою є схема, яка базується на застосуванні комбінованого методу хорд та дотичних.

Біографії авторів

Володимир Маркусович Михалевич, Вінницький національний технічний університет
д. т. н., професор, завідувач кафедри прикладної математики
Юрій Володимирович Добранюк, Вінницький національний технічний університет
аспірант кафедри прикладної математики
Олексій Володимирович Михалевич, Вінницький національний технічний університет
студент групи 1БС-07
Як цитувати
[1]
В. Михалевич, Ю. Добранюк, і О. Михалевич, ПОБУДОВА ЕФЕКТИВНИХ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ СХЕМ У MAPLE ПІД ЧАС РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ ВИЗНАЧЕННЯ ГРАНИЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗА УМОВ СКЛАДНОГО ДЕФОРМУВАННЯ, НПВНТУ, № 2, 1.
Розділ
Застосування результатів досліджень

Найчитабильні статті цього ж автора(ів)

Цей плагін вимагає, щонайменше, один звіт статистики / плагін повинен бути включений. Якщо плагіни вашої статистики забезпечують більше однієї метрики, будь ласка, також виберіть основну метрику на сторінці налаштувань адміністратор сайту і / або на сторінках налаштувань менеджера журналу.