ПРОБЛЕМА ОБВОДНЕННЯ СВЕРДЛОВИН НЕДІЛЬНОГО ГАЗОКОНДЕНСАТНОГО РОДОВИЩА ТА ШЛЯХИ ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯ

Автор(и)

  • Володимир Богданович Воловецький Філія Українського науково-дослідного інституту природних газів ПАТ «Укргазвидобування».
  • Вячеслав Леонідович Отрішко Філія Українського науково-дослідного інституту природних газів ПАТ «Укргазвидобування».
  • Оксана Миколаївна Щирба Філія Українського науково-дослідного інституту природних газів ПАТ «Укргазвидобування»
  • Андрій Олегович Витязь Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

DOI:

https://doi.org/10.31649/2307-5376-2018-2-7-11

Ключові слова:

свердловина, продуктивний горизонт, пластова вода, технологічний режим експлуатації, обводнення, ізоляція водоприпливу

Анотація

У процесі розробки Недільного газоконденсатного родовища спостерігається обводнення продуктивного горизонту М-4, що негативно впливає на досягнення максимального коефіцієнта вилучення вуглеводнів. Фахівцями Юліївського цеху з видобутку нафти, газу і конденсату проведено дослідження свердловини 3. За результатами досліджень вибрано режим експлуатації свердловини, що передбачав періодичний відбір газу. У подальшому під час експлуатації свердловина зупинилася. Для відновлення її експлуатації проводили освоєння, а відтак пускали в експлуатацію. Через зростання водного фактору експлуатація свердловини була нетривалою.

Для вирішення проблеми обводнення свердловини 3 були виконані роботи з селективної водоізоляції за технологією, розробленою Українським науково-дослідним інститутом природних газів. Сутність цієї технології полягає в утворенні в пластових умовах непроникного шару з блокувального матеріалу, що забезпечує ізоляцію припливу пластової води. Так, фахівцями інституту складено план робіт, який передбачав виконання робіт у чотири етапи, зокрема, подавання піни у внутрішню порожнину ліфтових труб для промивки від піску, закачування блокувального розчину, закачування хімічних реагентів та дослідження свердловини. За результатом виконаних водоізоляційних робіт, отримано зменшення вмісту пластової води у продукції свердловини. Проведено індивідуальний замір параметрів експлуатації свердловини. Таким чином, виконання водоізоляційних робіт дозволило відновити її експлуатацію. Запропоновано технологічний режим експлуатації свердловини, обмежений за рахунок установлення шайби на усті. З метою запобігання передчасного обводнення продуктивних горизонтів важливим заходом є вибір і дотримання оптимального технологічного режиму експлуатації свердловин. За умови зростання водного фактора необхідно провести геофізичні дослідження з метою встановлення джерела надходження води у свердловину.

Біографії авторів

Володимир Богданович Воловецький, Філія Українського науково-дослідного інституту природних газів ПАТ «Укргазвидобування».

старший науковий співробітник відділу з експлуатації та ремонту свердловин

Вячеслав Леонідович Отрішко, Філія Українського науково-дослідного інституту природних газів ПАТ «Укргазвидобування».

начальник Полтавського комплексного науково-дослідного відділу

Оксана Миколаївна Щирба, Філія Українського науково-дослідного інституту природних газів ПАТ «Укргазвидобування»

начальник відділу оптимізації дорозробки Шебелинського ГКР та родовищ з важковидобувними запасами вуглеводнів

Андрій Олегович Витязь, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 137

Опубліковано

2018-06-29

Як цитувати

[1]
В. Б. Воловецький, В. Л. Отрішко, О. М. Щирба, і А. О. Витязь, «ПРОБЛЕМА ОБВОДНЕННЯ СВЕРДЛОВИН НЕДІЛЬНОГО ГАЗОКОНДЕНСАТНОГО РОДОВИЩА ТА ШЛЯХИ ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯ», НаукПраці ВНТУ, вип. 2, Чер 2018.

Номер

Розділ

Застосування результатів досліджень

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.