ЗАЛЕЖНІСТЬ ПОШИРЕНОСТІ ХВОРОБ ВІД ВIДСТАНІ МІЖ НАСЕЛЕНИМ ПУНКТОМ І ПОЛIГОНОМ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

Автор(и)

  • Березюк Олег Володимирович Вінницький національний технічний університет
  • Горбатюк Світлана Михайлівна Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова
  • Березюк Людмила Леонідівна Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського

DOI:

https://doi.org/10.31649/2307-5376-2020-4-1-6

Ключові слова:

сміттєзвалище, полігон, тверді побутові відходи, поширеність захворювань, патології органів дихання, хвороби системи кровообігу, регресійний аналіз

Анотація

В останні роки в Україні значно зросла сумарна площа полігонів твердих побутових відходів та сміттєзвалищ, в тому числі й перевантажених, які порушують норми екологічної безпеки та є об’єктами інтенсивного екологічного навантаження. Це загрожує забрудненням навколишнього середовища шкідливими речовинами: важкими металами, мікроорганізмами (бактеріями кишкової палички, стрептококами, стафілококами та аскаридами), високотоксичним фільтратом, звалищним газом, тощо, спричиняючи захворювання людей. Визначення регресійних залежностей поширеності хвороб різних класів у дорослого населення населених пунктів, прилеглих до місця видалення твердих побутових відходів від відстані до полігона є актуальною науково-технічною задачею. Метою дослідження є визначення регресійних залежностей поширеності хвороб різних класів від відстані до полігона у дорослих жителів населених пунктів, прилеглих до місця видалення твердих побутових відходів. Під час проведення дослідження використано метод регресійного аналізу результатів однофакторних експериментів та інших парних залежностей із вибором кращого виду функції із шістнадцяти найпоширеніших варіантів за критерієм максимального значення коефіцієнта кореляції. Регресія проводилась на основі лінеаризувальних перетворень, які дозволяють звести нелінійну залежність до лінійної. Визначення коефіцієнтів рівнянь регресії здійснювалась методом найменших квадратів за допомогою розробленої комп’ютерної програми "RegAnaliz". Отримано адекватні регресійні степеневі залежності поширеності хвороб різних класів у дорослих жителів населених пунктів, прилеглих до місця видалення твердих побутових відходів від відстані до полігона, які використані для визначення безпечної відстані розміщення полігонів твердих побутових відходів від населених пунктів за показниками поширеності патології органів дихання та хвороб системи кровообігу. Побудовано графічні залежності поширеності хвороб різних класів у дорослих жителів населених пунктів, прилеглих до місця видалення твердих побутових відходів від відстані до полігона, які дозволяють наочно проілюструвати ці залежності та показати достатню збіжність теоретичних результатів з фактичними даними.

Біографії авторів

Березюк Олег Володимирович, Вінницький національний технічний університет

к. т. н., доцент, доцент кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки

Горбатюк Світлана Михайлівна, Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

к. б. н., доцент, доцент кафедри медичної біології

Березюк Людмила Леонідівна, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського

старший лаборант кафедри географії

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 169

Опубліковано

2021-04-08

Як цитувати

[1]
О. В. Березюк, С. М. Горбатюк, і Л. Л. Березюк, «ЗАЛЕЖНІСТЬ ПОШИРЕНОСТІ ХВОРОБ ВІД ВIДСТАНІ МІЖ НАСЕЛЕНИМ ПУНКТОМ І ПОЛIГОНОМ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ», НаукПраці ВНТУ, вип. 4, Квіт 2021.

Номер

Розділ

Застосування результатів досліджень

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 > >>