ЗАЛЕЖНІСТЬ ПОКАЗНИКІВ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОГО ВІКУ НА ЦЕРЕБРАЛЬНИЙ ІНСУЛЬТ ВІД ПРОДУКТИВНОСТІ СМІТТЄСПАЛЮВАЛЬНОГО ЗАВОДУ

Автор(и)

  • Березюк Олег Володимирович Вінницький національний технічний університет
  • Горбатюк Світлана Михайлівна Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова
  • Климчук Ірина Миколаївна Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова
  • Шевчук Тетяна Ігорівна Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

DOI:

https://doi.org/10.31649/2307-5376-2021-4-7-12

Ключові слова:

сміттєспалювальний завод, тверді побутові відходи, показники захворюваності, церебральний інсульт, регресійний аналіз

Анотація

Димові гази сміттєспалювальних заводів являють собою складну багатокомпонентну суміш із 27 інгредієнтів, що можуть призвести до захворювань систем дихання та кровообігу людини, зокрема церебрального інсульту. Визначення регресійної залежності показників захворюваності населення працездатного віку на церебральний інсульт від продуктивності сміттєспалювального заводу, яка може бути використана для прогнозування показників такої захворюваності, є актуальною науково-технічною задачею.

Метою дослідження є побудова за допомогою регресійного аналізу регресійної залежності показників захворюваності населення працездатного віку на церебральний інсульт від продуктивності сміттєспалювального заводу, які можуть бути використані для прогнозування показників такої захворюваності. Під час проведення дослідження використано метод регресійного аналізу результатів однофакторних експериментів та інших парних залежностей із вибором найбільш адекватного виду функції із шістнадцяти найпоширеніших варіантів за критерієм максимального значення коефіцієнта кореляції. Регресія проводилась на основі лінеаризувальних перетворень, які дозволяють звести нелінійну залежність до лінійної. Визначення коефіцієнтів рівнянь регресії здійснювалась методом найменших квадратів за допомогою розробленої комп’ютерної програми "RegAnaliz".

Отримано регресійну залежність поширеності захворюваності населення працездатного віку на церебральний інсульт від продуктивності сміттєспалювального заводу, яка може бути використана для прогнозування показників такої захворюваності. Побудовано графічну залежність поширеності захворюваності населення працездатного віку на церебральний інсульт від продуктивності сміттєспалювального заводу, яка дозволяє наочно проілюструвати цю залежність та показати достатню збіжність теоретичних результатів з фактичними. Встановлено, що поширеність захворюваності населення працездатного віку на церебральний інсульт зростає за збільшення продуктивності сміттєспалювального заводу за степеневою залежністю.

Біографії авторів

Березюк Олег Володимирович, Вінницький національний технічний університет

д. т. н., доцент, доцент кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки

Горбатюк Світлана Михайлівна, Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

к. б. н., доцент, доцент кафедри медичної біології

Климчук Ірина Миколаївна, Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

асистент кафедри медичної біології

Шевчук Тетяна Ігорівна, Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова

к. мед. н., доцент, доцент кафедри медичної біології

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 104

Опубліковано

2022-02-23

Як цитувати

[1]
О. В. Березюк, С. М. Горбатюк, І. М. Климчук, і Т. І. Шевчук, «ЗАЛЕЖНІСТЬ ПОКАЗНИКІВ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОГО ВІКУ НА ЦЕРЕБРАЛЬНИЙ ІНСУЛЬТ ВІД ПРОДУКТИВНОСТІ СМІТТЄСПАЛЮВАЛЬНОГО ЗАВОДУ», НаукПраці ВНТУ, вип. 4, Лют 2022.

Номер

Розділ

Застосування результатів досліджень

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 > >>