ІНФОРМАЦІЙНА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ТЕХНОЛОГІЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ ГЕОПРИВ’ЯЗКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ТЕКСТОВОЇ ПРИРОДНО-МОВНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31649/2307-5376-2020-4-32-41Ключові слова:
технологія розпізнавання іменованих сутностей, технологія опрацювання природної мови, NLP, геоприв’язка даних, просторові відношення, ГІС, машинне навчанняАнотація
Статтю присвячено розробленню інформаційної інтелектуальної технології автоматизованої геоприв’язки екологічної текстової природно-мовної інформації за допомогою технології розпізнавання іменованих сутностей NER та технологій опрацювання природної мови NLP з прив’язкою до географічних об’єктів векторних карт. Навчальний набір формується шляхом розбиття розмічених сутностей-локацій та сутностей-організацій на окремі вибірки, які містять у певних спосіб скомбіновані сутності, що характеризують площинні об’єкти більшої площі, та, окремо, ті, що характеризують менші площинні об’єкти, лінійні та точкові об’єкти. Такий розподіл даних дозволяє організувати багатоетапне уточнення результатів ідентифікації та моделей, які використовуються і це дозволяє забезпечити одночасно підвищення повноти, точності та швидкості геоприв’язки заданої екологічної текстової інформації.
Розроблено рекомендації щодо застосування цієї технології для української, англійської та інших мов, а також щодо алгоритму підготовлення вхідних картографічних даних з використанням ГІС-пакету програм ArcGIS. Наведено приклади застосування окремих елементів запропонованої технології до реальних текстових даних про стан масивів вод басейну р. Південний Буг.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 197