ЗАЛЕЖНІСТЬ ТИСКУ РУЙНУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ БРИКЕТІВ ВІД ВМІСТУ ТИРСИ ТА ПАРАМЕТРІВ БРИКЕТУВАННЯ ГІДРАВЛІЧНИМ ПРЕСОМ

Автор(и)

  • Березюк Олег Володимирович Вінницький національний технічний університет
  • Піонткевич Олег Володимирович Вінницький національний технічний університет
  • Сердюк Ольга Валентинівна Вінницький національний технічний університет
  • Молодецька Тетяна Ігорівна Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/2307-5376-2024-3-66-73

Ключові слова:

багатокомпонентний брикет, відходи деревини, тирса, тиск руйнування, параметри брикетування, гідравлічний прес, математичне моделювання, планування експерименту, багатофакторна залежність, поверхня відгуку

Анотація

Одним з альтернативних джерел енергії є бiомаса, включення якої в енергообіг може стати суттєвим внеском у розв’язання проблеми дефіциту первинних енергоносіїв в Україні . Під час процесу деревообробки утворюється значний обсяг відходів, що становлять понад 17 % від енергетичного потенціалу біомаси України. Це дозволяє щорічно включати в енергообіг альтернативні джерела енергії та одержувати при їхньому використанні енергетичний ефект, еквівалентний спалюванню більше ніж 1,5 млн. тонн вугілля.

В статті наведено результати визначення регресійної залежності тиску руйнування багатокомпонентних брикетів від вмісту тирси та параметрів брикетування гідравлічним пресом за допомогою ротатабельного центрального композиційного планування експерименту методом Бокса-Уілсона другого порядку. Отримано адекватну регресійну залежність тиску руйнування багатокомпонентних брикетів від вмісту тирси та параметрів брикетування гідравлічним пресом. Адекватність регресійної моделі перевірялась за критерієм Фішера, а значимість коефіцієнтів регресії – за критерієм Стьюдента.

Запропонована математична модель може бути використана для моделювання процесу пресування та під час проєктування привода брикетування. Встановлено, що за критерієм Фішера гіпотезу про адекватність отриманої регресійної моделі можна вважати правильною з достовірністю 95 %. Коефіцієнт кореляції склав 0,97645, що свідчить про достатню достовірність отриманих результатів. За критерієм Стьюдента визначено, що серед досліджених факторів впливу найбільше на тиск руйнування багатокомпонентних брикетів впливає вміст тирси, а найменше – тривалість брикетування. Побудовано поверхні відгуку цільової функції – тиску руйнування багатокомпонентних брикетів в площині параметрів впливу, що дозволяє наочно проілюструвати вказану залежність.

Біографії авторів

Березюк Олег Володимирович, Вінницький національний технічний університет

д-р техн. наук, доцент, професор кафедри безпеки життєдіяльності та педагогіки безпеки

Піонткевич Олег Володимирович, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент кафедри технологій та автоматизації машинобудування

Сердюк Ольга Валентинівна, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент кафедри технологій та автоматизації машинобудування

Молодецька Тетяна Ігорівна, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент кафедри опору матеріалів, теоретичної механіки та інженерної графіки

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 29

Опубліковано

2024-09-30

Як цитувати

[1]
О. В. Березюк, О. В. Піонткевич, О. В. Сердюк, і Т. І. Молодецька, «ЗАЛЕЖНІСТЬ ТИСКУ РУЙНУВАННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ БРИКЕТІВ ВІД ВМІСТУ ТИРСИ ТА ПАРАМЕТРІВ БРИКЕТУВАННЯ ГІДРАВЛІЧНИМ ПРЕСОМ», НаукПраці ВНТУ, вип. 3, Вер 2024.

Номер

Розділ

Машинобудування та транспорт

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 5 > >>