ОГЛЯД СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ

Автор(и)

  • Білинський Йосип Йосипович Вінницький національний технічний університет
  • Стеценко Андрій Анатолійович Вінницький національний технічний університет

Ключові слова:

ультразвукові газові лічильники, вимірювання потоку, нормативні стандарти, математичне моделювання, адитивні технології, проєктування, програмні інструменти

Анотація

В роботі проведений аналіз сучасних тенденцій розвитку промислових ультразвукових газових лічильників, використання яких почалося наприкінці ХХ століття. Акцентується увага на переході від традиційних ротаційних та турбінних лічильників до більш сучасних ультразвукових технологій. Проаналізовано розвиток ультразвукових витратомірів у трьох поколіннях за останні тридцять років, де виділені особливості в технічному вдосконаленні, оновленні нормативної бази. Відмічено, що впровадження багатопроменевої ультразвукової технології, яка використовує кілька пар ультразвукових перетворювачів для підвищення точності вимірювань, стало важливим досягненням у цій галузі. Наведено приклади використання потужних програмних інструментів для математичного моделювання, такі як ANSYS, SolidWorks та інші, які є важливими у розробці та тестуванні ультразвукових газових лічильників третього покоління. Показано, що поєднання математичного моделювання з 3D-друком прототипів дозволяє виробникам ультразвукових газових лічильників третього покоління швидко вирішувати проблеми проєктування конфігурацій лічильників, результати вимірювання яких мінімально залежать від наявності місцевих опорів, оптимізувати продуктивність лічильника в різних умовах монтажу та конфігурацій, надаючи важливу інформацію для вдосконалення дизайну у відповідності до галузевих стандартів. Обговорюються перспективи впровадження ультразвукових лічильників третього покоління для різних застосувань, а також виклики, пов'язані з високою вартістю та необхідністю реконструкції трубопроводів. Прогнозується, що механічні лічильники, ймовірно, будуть витіснені ультразвуковими протягом наступних 5 – 10 років з урахуванням поступового зменшення їх ціни, оскільки сучасна нормативна та виробнича база вже готова підтримати цю трансформацію.

Біографії авторів

Білинський Йосип Йосипович, Вінницький національний технічний університет

д-р техн. наук, професор, професор кафедри загальної фізики

Стеценко Андрій Анатолійович, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, докторант кафедри загальної фізики

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 8

Опубліковано

2024-12-30

Як цитувати

[1]
Й. Й. Білинський і А. А. Стеценко, «ОГЛЯД СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ», НаукПраці ВНТУ, вип. 4, Груд 2024.

Номер

Розділ

Автоматика та інформаційно-вимірювальна техніка

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>